महाबुमा पहिलो पटक गर्भवती आमाहरुलाई निशुल्क क्याल्सियम चक्की वितरण

कर्णाली दृष्टि संवाददाता ९ चैत्र २०७९, बिहीबार २०:५२

दैलेख : दैलेखको महाबु गाउँपालिकाले गर्भवती आमाहरूलाई निशुल्क क्याल्सियम चक्की वितरण गरेको छ ।

गाउँपालिकाले गर्भवती आमाहरुका लागि क्याल्सियम चक्की वितरण कार्यक्रम संगै स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई ३, दिने अभिमुखिकरण गोष्ठी संचालन गरेको हो ।, ‘ महाबु गाउँपालिका स्वास्थ्य शाखाको आयोजनामा बिहिवार पालिकाको सभाहलमा अभिमुखिकरण गोष्ठी भएको थियो ।

“गर्भावस्थामा हुन सक्ने प्री -इक्लाम्पसिया / ईक्लाम्पसिया रोकथामको लागि क्याल्सियम चक्कीको प्रयोग” गर्ने उद्देश्यले यो कार्यक्रम संचालन गरेको स्वास्थ्य शाखा प्रमुख रमेशकुमार दसौदिले बताए।,’उनका अनुसार कर्णाली प्रदेशका जिल्लाहरु मध्य दैलेख जिल्लाको महाबु गाउँपालिकामा पहिलो पटक यो कार्यक्रम लागू भएको जानकारी दिए ।

Next Post

महाबु अस्पतालमा इमर्जेन्सी सेवा बाहेक सबै बन्द, स्वास्थ्यकर्मीको पुर्ण रूपमा सुरक्षाको माग

९ चैत्र २०७९, बिहीबार २०:५२
दैलेख । जिल्लाको महाबु अस्पतालमा इमरजेन्सी ड्युटिमा खटिएका चिकित्सक तथा स्वास्थ्यकर्मी माथि र्दुव्यवहार गरी अस्पतालमा तालाबन्दी लगाएपछि अनिश्चीत समयका लागि सेवा बन्द गरिएको छ । शुक्रबार साझ करिब ८ बजे स्थानीय ३४ वर्षिय पुष्पा खनाल घरमा बेहोस भई उपचारकालागि अस्पताल लगिएको र, अस्पताल पुर्याउदा समेत बेहोस नै रहेकी उनको स्वास्थ्यकर्मीहरुले […]