कर्णाली सरकारले ल्यायो ३१ अर्ब ४१ करोड बजेट

कर्णालीदृष्टि संवाददाता २ असार २०८१, शनिबार १८:०४

सुर्खेत । कर्णाली सरकारले आगामी आर्थिक वर्ष ०८१/०८२ का लागि ३१ अर्ब ४१ करोड ४१ हजार बराबरको बजेट ल्याएको छ । जसमध्ये पुँजीगततर्फ १८ अर्ब ७५ करोड ८ लाख ६८ हजार अर्थात ५९.७ प्रतिशत र चालुतर्फ ७ अर्ब ५७ करोड ५५ लाख अर्थात २४.१२ प्रतिशत बजेट ल्याइएको छ । वित्तीय व्यवस्थापनतर्फ २५ करोड, स्थानीय तहका वित्तीय हस्तान्तरण ४ अर्ब ८३ करोड विनियोजन गरिएको छ ।


सरकारले ल्याएको बजेट चालु आर्थिक वर्षको भन्दा २ अर्ब घटेर आएको छ । चालु आर्थिक वर्षमा ३३ अर्बको बजेट ल्याइएको थियो । आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री  महेन्द्र केसीले शनिबार प्रदेश सभाको दशौं बैठकमा बजेट प्रस्तुत गरेका थिए । उनले ‘समृद्ध कर्णाली, सुखारी कर्णालीबासी’को नारालाई सार्थक तुल्याउने उद्देश्यसहित बजेट ल्याइएको बताए । साथै प्रदेशको गरिबी निवारण न्यूनीकरणमा ध्यान दिइएको पनि उनले बताए ।

Next Post

काँक्रेविहार हाफ म्याराथनको उपाधि एपिएफले जित्यो

२ असार २०८१, शनिबार १८:०४
सुर्खेत । राष्ट्रियस्तरको दोस्रो काँक्रेविहार हाफ म्याराथनको उपाधि विभागिय टिम सशस्त्र प्रहरीको एपिएफले जितेको छ । विश्व ओलम्पिक डे का अवसरमा शुक्रबार वीरेन्द्रनगरमा आयोजना गरिएको २१ किलोमिटर हाफ म्याराथनको उपाधि एपिएफका गोपिचन्द्र पार्कीले जितेका हुन् । पार्कीले निर्धारित दुरी एक घण्डा नौ मिनेट १९ सेकण्डमा पार गरी उपाधि चुम्न सफल भए […]