बालुवाटार घेर्न हिँडेका नागरिक अगुवामाथि पानीको फोहोरा र लाठी चार्ज

चक्र प्रसाद पोख्रेल १२ माघ २०७७, सोमबार २२:३१

काठमाडौं :संसद्‍ विघटनको विरोध गर्दै बालुवाटार क्षेत्रमा मार्चपास गर्दै हिँडेका नागरिक अगुवामाथि प्रहरीले बल प्रयोग गर्नुका साथै पानीको फोहोरा हानेको छ।प्रधानमन्त्रीको कदमविरुद्ध बालुवाटारतर्फ जाने क्रममा उनीहरूलाई प्रहरीले टंगालको भाटभटेनीनजिकै लाठीचार्ज र पानीको फोहरा हानेको हो। यसक्रममा १३ जना घाइते भएको बताइएको छ।

मार्चपासमा लेखक तथा विश्लेषक नारायण वाग्ले, चिकित्सा शिक्षा सुधारका अभियन्ता गोविन्द केसी, लेखक युग पाठक, सञ्जीव उप्रेतीलगायत सयौँ व्यक्ति सहभागी थिए। शान्तिपूर्ण आन्दोलनमा प्रहरीले लाठी तथा पानीको फोहरा हानेप्रति अभियन्ताले सरकारको आलोचना गरेका छन्।

कार्यक्रममा लेखक नारायण वाग्लेले सरकारले शान्तिपूर्ण आन्दोलन गर्नेहरूमाथि बल प्रयोग गरेर निरंकुश व्‍यवहार प्रमाणित गरेको बताएका छन्।

Next Post

शैक्षिकसत्र जेठसम्म लम्ब्याउने तयारी

१२ माघ २०७७, सोमबार २२:३१
काठमाडौं :कोभिड¬–१९ का कारण प्रभावित शैक्षिक सत्रलाई दुई महिना थप गरेर व्यवस्थापन गरिने भएको छ। हरेक वैशाखमा शुरु भई चैतमा सकिने शैक्षिक सत्रलाई यस वर्ष आगामी वैशाख र जेठसम्म लम्ब्याउन शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयले कानूनी परामर्श शुरु गरेको छ। विद्यमान शिक्षा नियमावलीमा वर्षमा २२० दिन विद्यालय खुल्नुपर्ने र १९२ […]