कोभिड–१९ विरुद्धको खोप ‘कोभिशिल्ड’आज सातै प्रदेशमा पठाइदै

कर्णालीदृष्टि
कर्णाली दृष्टि संवादाता ११ माघ २०७७, आईतवार ०८:३७

काठमाडौंः कोभिड–१९ विरुद्धको खोप ‘कोभिशिल्ड’ आज सातवटै प्रदेशका भण्डारण केन्द्रमा पुर्याइने स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ । प्रदेशबाटै जिल्ला अस्पतालमा आवश्यकताका आधारमा खोप वितरण गरिने छ ।
त्यसपछि पहिलो चरणमा फ्रन्टलाइनमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मी, सफाइकर्मी, एम्बुलेन्स चालक, शव वाहन चालक, शव व्यवस्थापनमा खटिएकाहरुलाई खोप लगाइने मन्त्रालयले जनाएको छ । सम्भवतः आगामी बुधबारदेखि नै खोप लगाउन सुरु गरिने मन्त्रालय स्रोतले बतायो ।
पहिलो चरणको खोप अस्पताललाई नै खोप केन्द्र बनाएर लगाइनेछ । सात प्रदेश र ७७ जिल्लामा गरी करीब ३०० अस्पतालबाट खोप लगाइनेछ । काठमाडौं उपत्यकामा भने १० भन्दा बढी अस्पतालमा खोप वितरण गरिनेछ ।

पहिलो खोप लगाएको एक महिना वा चार हप्तापछि दोस्रो मात्रा दिइने स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता प्रा.डा. जागेश्वर गौतमले जानकारी दिए । खोप लगाउन शुरु गरेको एक हप्ताभित्र सबै खोप लगाइसक्ने मन्त्रालयको तयारी छ ।

भारत सरकारले यही माघ ८ गते अनुदानमा नेपाललाई १० लाख मात्रा खोप अनुदानमा उपलब्ध गराएको थियो । माइनस दुई डिग्री सेल्सियसदेखि माइनस आठ डिग्री सेल्सियसमा राख्न सकिने कोभिशिल्ड खोप भारतमा ७० प्रतिशत प्रभावकारी देखिएको छ ।

Next Post

गायिका बुनु श्रेष्ठको नँया राष्टिय गीत ‘लहरोस चन्द्र सुर्य झण्डा‘ सार्वजनिक(डियोसहित)

११ माघ २०७७, आईतवार ०८:३७
काठमाडौं :साउण्डमिल रेकर्डिङ स्टुडियोको प्रस्तुतिमा गायिका बुनु श्रेष्ठको नँया राष्टिय गीत लहरावस चन्द्र सूर्य झण्डा बोलको गीत सार्वजनिक भएको छ ।विगत लामो समय देखी गीतसंगतिमा अनवरत रुपमा लागीपरेकी गायिका श्रेष्ठको यस गीतले देशभक्ती भाव बोकेको पाइन्छ ।गीतमा हरेक नेपालिको अनुहार सधै हसिलो देख्न पाइयोस,हिमाल पहाड तराईको सधै उन्नती देख्न पाइयोस […]

सम्बन्धित समाचार