दैलेखको महाबु गाउँपालिका अन्तर्गतका सम्पुर्ण वडामा एन्टिजेन्ट र पि.सि.आर सहितका सेवा संचालनमा

चक्र प्रसाद पोख्रेल २८ बैशाख २०७८, मंगलवार १८:३८

दैलेख : जिल्लाको महाबु गाउँपालिकाका प्रत्येक वडा, टोल ,बस्तीमा एन्टिजेन्ट र पि.सि.आर सहितका सेवाहरु संचालनमा आएका छन। विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको (कोभिड(१९) को कोरोना भाईरसको नयाँ भेरीयन्ट उच्च गतिमा फैलिएको अवस्थामा महाबु गाउँपालिकामा पनि उच्च गतिमा फैलिन सक्ने भएकोले गाउँपालिकाका सम्पुर्ण १ देखि, ६ वडा सम्मका टोल बस्तिमा यो सेवासुरु गरिएको हो ।

विशेष गरि पछील्लो समय रुघा, खोकी, ज्वरो टाउको दुख्ने लगायतका विभिन्न रोगहरुलाई नियन्त्रण गर्न, तपशिलका वडाहरुमा निशुल्क एन्टिजेन्ट, पि.सि.आर परिक्षणको लागी महाबु अस्पतालका डाक्टर शिशिर गिरी र स्वास्थ्य शाखा प्रमुख रमेशकुमार दसौदी लगायतका स्वास्थ्यकर्मिहरुले औषधि सेवा संचालनमा ल्याइएका हुन।

उपचारको पहिलो दिन खरीगैरा स्वास्थ्य चौकीमा ५९ जना सेवाग्राही आएका थिए र आएका भध्य ५ जनालाई एन्टिजेन्ट गरेकोमा ४ जनालाई पोजेटिभ देखिएको र २९ जनालाई पि.सि.आर स्वाब संकलन गरि जिल्ला अस्पताल दैलेखमा पठाईएको छ ।

सेवा संचालन हुने मिति र स्थान ।

Next Post

निशेधाज्ञमा काठमाडौं (फोटो फिचर)

२८ बैशाख २०७८, मंगलवार १८:३८
कोरोना भाइरसको संक्रमण ह्वातै बढेपछी सरकारले जिल्ला प्रमुखहरुलाई आफ्नो जिल्लामा पाँचसय भन्दा बढी संक्रमित हुने बितिकै निशेधाज्ञ गर्नु भन्ने आदेश दिएको थियो शोही अनरुप काठमाडौंका उपत्यकाका ३ जिल्लाका जिल्ला प्रमुखहरुले पहिलोपटक बैशाख १६ गत्ते १ हप्ताको लागी निशेधाज्ञ जारी गरे र थप्दै जादा हाल तेश्रो पटक पुन :१५ दिन निशेधाज्ञ […]