नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशनमा : सभापति देउवालाई, निधिको चुनौती

कर्णाली दृष्टि संवाददाता ५ असार २०७८, शनिबार २१:२५

काठमाडौं : नेपाली कांग्रेसको आसन्न १४औं महाधिवेशनमा पनि सभापति उठ्ने तयारी थालेका  शेरबहादुर देउवालाई विमलेन्द्र निधिले चुनौती दिएका छन् ।

आफ्नो समूहका नेताहरुसँग छलफल थालेका देउवाले शनिबार दिउँसो प्रदेश २ का नेताहरुलाई भेटेका थिए । देउवा निवास बुढानीलकण्ठमा भएको भेटमा उपसभापति निधि, आनन्द ढुंगाना, जंगीलाल रायलगायतका नेताहरु सहभागी थिए ।

देउवाले आफू सभापति उठ्ने भन्दै धेरैभन्दा धेरै महाधिवेशन प्रतिनिधि जुटाउन आग्रह गरे ।उपसभापति निधिले भने आफू पनि सभापतिमा उम्मेदवारी दिने चाहना राखेको बताए । आफूले यसअघि पनि भनेको स्मरण गराउँदै उनले भने, ‘तपाई प्रधानमन्त्री बन्नुस्, म आफूले सहयोग गर्छु । सभापतिमा तपाईंको समर्थनमा म लड्छु ।’

लामो समयदेखि आफ्नो समूहमा रहेका निधिको प्रस्तावलाई सभापति देउवाले सहज रुपमा नलिएको एक नेताले बताए । उनका अनुसार देउवाले ‘लड्ने भए लड्नुस्, त्यो तपाईंको अधिकार हो’ भन्ने प्रतिक्रिया दिएका थिए ।

निधिले भने आफू लामो समयदेखि टिममा रहेको र देउवाकै समर्थनमा सभापति लड्न चाहेको बताएका थिए । उनले सभापति देउवालाई सभापतिमा चुनाव लड्ने तयारीबारे पुनर्विचार गर्न समेत आग्रह गरेको एक नेताले बताए ।

देउवाले भने निधिलाई अर्को पटक सभापति लड्न आग्रह गरेको उनको सचिवालय स्रोतले बताएको छ ।कांग्रेसले शुक्रबार मात्र १४औं महाधिवेशनको संशोधित कार्यतालिकालाई अन्तिम रुप दिएको छ, जसअनुसार केन्द्रीय महाधिवेशन भदौ १६ देखि १९ गतेसम्म हुनेछ ।

Next Post

मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा पत्रकार पोखरेलको निधन ।

५ असार २०७८, शनिबार २१:२५
सुर्खेत ।सुर्खेतका एकजना पत्रकारको मोटरसाइकल दुर्घटनामा परी  निधन भएको छ।,आइतबार सुर्खेत–दैलेख सडकखण्ड अन्तर्गत कपासे नजिक मोटरसाईकल र बिपरित दिशाबाट आएको मिनी ट्रक ठोक्कीदा मोटरसाईकल चालक वीरेन्द्रनगर ११ का खिमप्रसाद पोखरेलको उपचारको क्रममा निधन भएको जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालय सुर्खेतका प्रमुख उपेन्द्र आचार्यले जानकारी दिए । दैलेखतर्फ जाँदै गरेको भे १ […]